Komiks

Komiksy Egmontu… „Zupa ze Smerfów” oraz „Mali Bogowie. Piorun do drapania”

KOMIKSY EGMONTU ——-> KLIK

Linia na bloga

  Egmont to wydawnictwo, które w swojej ofercie ma wiele przeróżnych komiksów zarówno dla najmłodszych, młodszych. starszych jak i dorosłych odbiorców – nie tylko fanów gatunku ale i zainteresowanych nim. Kto wie… być może ktoś polubił taką formę książki właśnie dzięki publikacjom. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o dwóch.Zupa ze Smerfów. Smerfy - Peyo, Delporte Yvan  Pierwszą z nich jest 10 tom przez wielu lubianym opowieściom o niebieskich skrzatach… Smerfach a mianowicie „Zupa ze Smerfów”. Brzmi tajemniczo? Jeśli tak to słusznie, bo właśnie tak rozpoczyna się ta opowieść. Pewnego dnia w wiosce pośrodku wielkiego lasu wydarza się coś niezwykłego, co zaskoczyło naszych przyjaciół a wszystko za sprawą pewnego incydentu. Zupa ze Smerfów. Smerfy - Peyo, Delporte Yvan  Niespodziewanie do drzwi zamku Gargamela puka wiecznie głodny olbrzym Pasibrzuch. Niestety Gargamel nie jest najlepszym kucharzem i jego spiżarnia świeci pustkami. Jednakże sprytny czarownik wpada na pomysł, jak nakarmić olbrzyma, jednocześnie pozbywając się znienawidzonych Smerfów.

Jaki to pomysł?
Czy niecno plan Gargamela się powiedzie?
Czy niebieskie skrzaty zdołają się obronić przed niebezpieczeństwem?

   Ta przygoda zmrozi Wam krew w żyłach a do dopiero początek…. w drugiej opowieści Smerfetka powraca, jednak nie jest to Smerfetka jaką dobrze znacie!!!!!Zupa ze Smerfów. Smerfy - Peyo, Delporte Yvan

  Dwie zupełnie inne opowieści, których akcja rozgrywa się w znanym świecie. Jedna historia może być znana z kreskówki, natomiast ta druga – dużo krótsza to opowieść ze Smerfetką w roli głównej. Znani i lubiani bohaterowie powracają

Linia na bloga

Piorun do drapania. Mali Bogowie. Tom 1 - Cazenove Christopher, Larbier Philippe

 Mali Bogowie. Piorun do drapania” to pierwszy tom z nowej serii, która będzie ukazywać się nakładem Egmontu, której autorem jest Christophe Cazenove natomiast za ilustracje odpowiada Philippe Larbier. Historie na rodzimym rynku podbiły czytelników w przeróżnym wieku – małych, średnich jak i zupełnie dużych a ich akcja rozgrywa się w bardzo odległych i…. dziwnych czasach Starożytne Grecji epoki mitycznej.

Dlaczego dziwnych?

Piorun do drapania. Mali Bogowie. Tom 1 - Cazenove Christopher, Larbier Philippe    To nie tylko herosi, waleczni bohaterowie i heroiczne czyny ale i…. szalone głupoty, żarty, śmiechy i rewelacyjna zabawa. A wszystko z   udziałem bogów Olimpu w roli głównej!!

Zaskoczeni a może ciekawi?

Piorun do drapania. Mali Bogowie. Tom 1 - Cazenove Christopher, Larbier Philippe

  Spotykamy Zeusa – króla wszystkich bogów, władce Olimpu, który zamierza obsadzić nowymi bogami stanowiska u swojego boku. Zmianie ma ulec dosłownie wszystko…. Zwariowany plan o którym dowiadują się młode istoty mityczne marzące o życiu na Olimpie.  Jednak dostanie się na Olimp nie jest takie łatwe, bowiem Zeus ma pewne wymagania… Otóż każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc.

I tak Apollo rozkazuje Słońcu, Hermes posiada latające buty, Afrodyta umie tworzyć piękno….. jednak są i tacy, którzy jeszcze nie poznali swoich talentów i nie wiedzą w czym są dobrzy jak np. potężny Atlas, czy staruszek Taurusek.

Czy uda im się poznać swoje przeznaczenie?

Piorun do drapania. Mali Bogowie. Tom 1 - Cazenove Christopher, Larbier Philippe

  Odpowiedź w tej opowieści i świecie pełnym przygód, absurdu, ironii, sarkazmu, humoru ale i przyjemnej zabawy. Wkroczmy do  krainy zwariowanych przygód świata małych bogów ^_^

Linia na bloga

     I na dzisiaj to by było tyle. Zarówno z pierwszym jak i drugim albumem miło spędziłam czas…. Smerfy to coś mi znanego, z kolei ten drugi – nowego, nieoczywistego, ciekawego w szczególności zważywszy, że jestem miłośniczką mitologii.

ZAINTERESOWANI? 🙂

unspash