Bez kategorii

„365 wierszy i rymowanek na każdy dzień” | wydawnictwo Wilga

  Uwielbiam klasykę zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci do której zaliczam także poezję. Nic więc dziwnego, że kiedy zobaczyłam „365 wierszy i rymowanek na każdy dzień” (dostępna w dobrej księgarni), od razu wiedziałam, że prędzej czy później przyjrzę się tej książce. Sama książka zachwyca już swoim wydaniem – twarda, barwna okładka, w środku klimatyczne ilustracje i cała masa wierszy oraz wierszyków, dla dużego i małego – w każdym wieku.   Książka ma formę kalendarza a to znaczy, że została podzielona na dni oraz miesiące. Każdy dzień w zależności od pory roku, święta (ważne, znanego, doniosłego ale i nietypowego jak np. Dzień Życzliwości, Dzień Kundelka, Dzień Miłośników Książek itp.) bądź i bez okazji to inny wiersz bądź rymowanka, innego autora. Wybór jest naprawdę spory – tak obszerny ile kartek w kalendarzu a każdy utwór niepowtarzalny, znany bądź nie ale i wyjątkowy.

  Wśród autorów zebranych wierszy, rymowanek i piosenek znalazły się utwory między innymi Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry, Danuty Wawiłow, Władysława Broniewskiego, Urszuli Kozłowskiej i wielu innych… Przepiękna okazja do wspomnień, refleksji ale i miło spędzonego czasu zarówno z dzieckiem i w gronie najbliższych jak i samemu.

https://ecsmedia.pl/c/16159066600737018-jpg-gallery.big-iext69052653.jpg

  365 wierszy i rymowanek na każdy dzień to przepięknie i starannie wydana książka, która dla nie jednego i nie dwóch czytelników stanie się prawdziwą perłą…. Klasyka gatunku i sama w sobie, która zawsze będzie aktualna i ponadczasowa – obroni się choćby nie wiem co. Magia przeszłości, dzieciństwa, cudownych wspomnień ale i nowa-ciekawa przygoda czytelnicza. Magia i urok, które nigdy nie przeminą. Książka ponadczasowa i uniwersalna – nie tylko dla dzieci.

Tytuł: 365 wierszy i rymowanek na każdy dzień  | Autor: praca zbiorowa | Wydawnictwo: Wilga | Okładka: twarda | Stron: 400

unspash