Książki

„Leopantera. Historia pewnej miłości” Piotr Wilkoń, il. Józef Wilkoń | Media Rodzina

  Lubię książki obrazkowe, picturebooki, artbooki, powieści graficzne. Często w obrazie przy pomocy niewielkiej ilości lub bez słów, przekazują wiele treści. Doceniam także proste historie rzekomo dla dzieci – te przepięknie lub ciekawie ilustrowane również. „Leopantera. Historia pewnej miłości” Józefa i Piotra Wilkonia (znalazłam w Księgarni Tania Książka) z pewnością do nich należy.

  Duet… ojciec i syn. Prosta historia. Lew i pantera. Proste ilustracje. Szczera treść. Niewiele słów a jaki przekaz.Ona i on.. zupełnie dwa różne światy.
Jedno żółto-czarne, a drugie czarno-żółte.
Ona odważna, nieustraszona i waleczna. Poluje jedynie w nocy. Lubi noc.
On raczej nieśmiały, spokojny, opanowany…. woli kiedy jest jasno. Dzień. To w słońcu czuje się bezpiecznie
Ona i on. Zupełnie różni od siebie. Odmienni. Inni. Jakby z zupełnie innej bajki.
A jednak… a jednak połączyła ich więź.
Więź silna i szczera, której chyba nic i nikt nie jest w stanie zerwać.
Więź przepiękna.
Więź prawdziwa.
Przyjaźń. Miłość.
Czarna pantera Lisa i leopard Bruno.
Tak różni od siebie jak różne są dzień i noc.
A jednak pokonują przeciwności – nic nie stanie im na drodze do tego by być razem.
Obok siebie, ze sobą i przy sobie.

  Prosta i piękna. Urzekająca. Prawdziwa i szczera. Historia przyjaźni i miłości. Przyjaźni i miłości mimo różnic – mniejszych, większych i wielkich.
Historia, która pokazuje i cudowania, że wszelkie przeciwności można pokonać. To, że one są do przejścia i nie jest to takie straszne jak mogło wydawać się na samym początku. Mało tego, bardzo często okazuje się być błahe i banalne lub po porostu zwyczajne.
Okazuje się, że przeszkody nie są przeszkodami, że to tylko bariery w naszej głowie.
Nie ma silniejszej więzi niż przyjaźń i miłość.
Piękne uczucie a jeśli szczere silne…. najsilniejsze.

   „Leoopantera…” piękna historia przyjaźni, miłości i silnej więzi, która powstała mimo tego iż wydawała się nie możliwa. Mimo wszelkim uprzedzeniom, obawom, tego co mówią inni…. Bo pozory lubią mylić i bardzo często mylą. Bo patrzy i widzi się sercem a nie oczami… Bo życie lubi zaskakiwac i wszystko jest w nim możliwe….  W księgarni na półkach z książkami dla dzieci. Dla dzieci a jednak uważam, że uniwersalna – także dla starszego i dorosłego. Jednak nie każdego. Nie każdy zrozumie, dostrzeże, zobaczy, poczuje…

Tytuł: Leopantera. Historia pewnej miłości | Autor: Piotr Wilkoń | Ilustr. Józef Wilkoń |  Przekład. Anna Urban |  Wydawca: Media Rodzina | Okładka: twarda | Stron: 32