Wszystko

W kuchni i z rodzinią | Masło orzechowe Brat.pl/Sherlock Holmes:Detektyw doradczy. Scenariusz pokazowy

Dzisiaj wpis zbiorczy. Opowiem trochę o maśle orzechowym zakupionym w sklepie Brat.pl a także wstępie do pewnej gry, która za jakiś czas będzie miała swoją premierę. Ciekawi? Zapraszam :)

Masło orzechowe Brat.pl


Skład: prażone orzechy arachidowe
Pojemność – 900g

Wartość odżywcza w 100g
Białko 25g Węglowodany 19g w tym cukry 6g Błonnik 7g Tłuszcz 46g kw. tł. nas. 6g Sól 0,1g      

Opinia: Masło orzechowe ze sklepu BRAT.pl to produkt w 100% naturalny, bez domieszki cukru, soli i innych wypełniaczy. Umieszczono je w szklanym słoiku a nie plastikowym pudełeczku co jeszcze nadal jest spotykane. Jak przystało na naturalny produkt po odkręceniu wieczka na powierzchni wytraciła się warstwa oleju – nieliczna. Wystarczy zamieszać aby uzyskać jednolitą konsystencję.
 Aromat jest przyjemny – to wyraźny zapach prażonych arachidów bez niepożądanych nut. Kolor brązowy, natomiast konsystencja gęsta ale nie zbita do tego gładka.

  Masło po wzięciu do ust „rozpływa się” po całym podniebieniu. W smaku przede wszystkim czuć prażone arachidy z charakterystyczną dla nich naturalną słodyczą pochodzącą tylko i wyłącznie z fistaszków a także delikatną goryczką jakby ze skórek. Nuta prażenia jest intensywna, jednak nie czuć w niej spalenizny – dodaje orzechom wyrazistości.
 
  Brat.pl oferuje nam świetnej jakości – naturalny produkt, który świetnie smakuje sam w sobie jak i dodatek do dań wytrawnych, deserów, ciast, tostów, warzyw…. Cena również nie jest wygórowana. Polecam 🙂

Wartość energetyczna w 100g –  560 kcal
Cena – 19 zł w sklepie BRAT.pl
Ocena – 6/6

Od zawsze lubiłam łamigłówki, krzyżówki, rebusy, quizy oraz gry wymagające myślenia. Rozwiązywanie przeróżnych zagadek sprawiało i nadal sprawia mi przyjemność. Moja siostra i Jej kolega również – grą Escaperoom Skok w Wenecji byli zachwyceni nim przystąpili do rozgrywki a sama gra dostarczyła im wiele pozytywnych emocji. Kiedy usłyszeli o najnowszej grze od wydawnictwa Rebel w pierwszej kolejności wyrazili chęć aby w nią zagrać – zagraliśmy w grupie. Wszakże w grupie siła. Do nas trafiła wersja DEMO.

W wersji demo otrzymaliśmy jeden scenariusz, fragment mapy, gazetę oraz kopertę z rozwiązaniem sprawy – w wersji pełnej znajduje się 10 broszur ze sprawami, 10 gazet, 2 mapy oraz instrukcję.

W grze wcielamy się w role członków nieoficjalnego gangu założonego przez Sherlocka Holmesa. Jak przystało na detektywów musimy rozwiązać zagadki kryminalne. Podczas każdej sprawy otrzymujemy kilka kilka tropów, mapę Londynu, książkę adresową, lokalne gazety jak również listę informatorów, które pomogą w śledztwie. To na ich podstawie a także przeprowadzonego śledztwa próbujemy rozwiązać daną sprawę.

~ Przebieg rozgrywki ~
GRAMY WSPÓLNIE A NIE ODDZIELNIE!
Główny śledczy wybiera jeden ze sprawy np. mówi „Chcę odwiedzić miejsce zbrodni”, znajduje odpowiedni adres w księdze adresów i czyta wskazany wątek. Jeśli w księdze nie ma danego tropu, wybiera inny. Natomiast jeśli znajdzie odpowiedni trop, czyta na głos wskazany wątek, po czym odnotowuje, że został już sprawdzony. Tura danego gracza dobiega końca i przechodzi na kolejnego.
 Nowy główny śledczy wybiera własny trop, który chce zbadać. Gracze kontynuują rozgrywkę, dopóki nie będą przekonani, że znają rozwiązanie zagadki. W trakcie gry mogą sprawdzić dowolną liczbę tropów, ale podczas swojej tury dany gracz może przeczytać tylko 1 wątek.

Podczas swojej tury każdy z graczy ma dostęp do książki adresowej, a także powiązanych ze sprawą gazet. Gracz może też ponownie przejrzeć już przeczytane wątki. Dodatkowo gracze mogą debatować ze sobą zarówno na temat sprawy, jak i następnego tropu, który należy zbadać. W razie braku zgody co do kolejnego miejsca, które odwiedzą, ostatnie słowo należy do obecnego głównego śledczego.

~ Koniec gry ~
Gracze mogą przestać sprawdzać tropy w dowolnym momencie. Jeśli zdecydują, że są gotowi, przechodzą do części ’’Pytań” danej sprawy i odpowiadają na znajdujące się tam pytania. Po udzieleniu odpowiedzi przechodzą do części ’’Rozwiązania” sprawy. Jeden z graczy czyta wnioski Holmesa a następnie (po otworzeniu koperty z odpowiedziami) porównują swój wynik z wynikiem Holmesa.

Zostają przydzielone punkty (wg instrukcji). Aby zwyciężyć trzeba zdobyć więcej niż 100 punktów – tyle punków otrzymuje Holmes.

~ Podsumowanie ~
Tak jak wspomniałam we wstępie graliśmy w skróconą wersję gry Sherlock – otrzymaliśmy przedsmak tego co czeka nas w pełnej wersji. Do rozwiązania mieliśmy tylko jedną sprawę – w pełnej wersji otrzymacie aż 10 różnych spraw. Cztery z nich (księgi od 1 do 4) tworzą kampanię o Kubie Rozpruwaczu (pozwalają schwytać osławionego seryjnego mordercę). Pozostałe 6 spraw nie jest ze sobą powiązanych.

Gra przebiegała różnie. Raz było pod górkę, innym razem z górki. Trafiły się momenty banalne i takie, które takie się wydawały a w rzeczywistości okazały zupełnie inne. W trakcie rozgrywki okazało się kto jest w czym dobry. Każdy z graczy miał inne spostrzeżenia, uwagi i własne pomysły. Niekiedy zauważył coś co przeoczyli inni a co miało istotny wpływ na dalszy przebieg śledztwa. I udało się.

Miło spędziliśmy czas i po rozwiązaniu tej jednej sprawy mieliśmy ochotę na kolejną. Według nas gra przypadnie do gustu wszystkim lubiącym kryminalne tematy i gry detektywistyczne. Tutaj na prawdę można poczuć klimat.

Plusy:
♦ pomysł
♦ proste zasady
♦ można w nią grać samodzielnie jak i w grupach
♦ ćwiczyć logiczne myślenie
♦ ćwiczy umiejętność analizowania faktów
♦ jest zagadka – czuć kryminalny klimat

Minusy:
♦ gra jest jednorazowa
♦ cena jest dość wysoka ale na dłuższą metę to ja się nie znam

Ocena: 4,5/6
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s