Świat gier

Lesne Duchy od Foxgames

 Jeśli lubicie spędzać wolny czas z rodziną i przyjaciółmi nie tylko na rozmowach, wycieczkach, spacerach itp jak również grając w różne gry, chciałabym pokazać Wam jedną z nowszych – Leśne Duchy od FoxGames.

~ Informacje ~
Tytuł: Leśne duchy
Wydawca: FoxGames
Wiek graczy: 10+
Czas gry: ok. 20 minut
Ilość graczy:
Cena: 65 zł (wg ceneo od 42 zł)

~ Zawartość pudełka ~
25 kwadratowych obrazków
4 kości
30 żetonów zwycięstwa
instrukcja

~ Wygląd ~

~ Cel gry ~
Celem gry jest zbieranie symboli duchów w takich kombinacjach, aby przyniosły jak najwięcej punktów. Las tworzymy z płytek, które zbieramy w trakcie gry jedynie z jego skraju. Gramy do momentu, aż nasz las opustoszeje, a następnie liczymy punkty. Możemy również rezerwować płytki lub zdobywać specjalne żetony dające bonusy.

~ Przygotowania do gry ~
Na stole układamy 48 kart – po 12 w 4 rzędach. Na kartach umieszczamy 8 białych żetonów. Ta karta staje się Lasem.
Następnie każdy z graczy wybiera jeden kolor pionka (kolor drzewa, wody, ognia lub powietrza) a także trzy kamienie duchów tego samego koloru.

~ Jak grać ~
Tym razem zasad nie opiszę słowami a pokażę Wam film instruażowy na którym to zobaczycie i usłyszycie. Według mnie to najlepsza opcja aby zrozumieć reguły – ja mogłabym nieświadomie nieco naplątać. Poza tym zasady gier najlepiej tłumaczy się grając. Prawda? 🙂
~ Wrażenia ~
Mechanika gry zbliżona jest do gry Kangawa – gracze zbierają kafelki za które w rezultacie zdobywają punkty. Jej zasady są proste a sama rozgrywka spokojna – mogłabym powiedzieć, że nieco nudna. Dla jednych będzie to zaletą a dla innych wadą – znajdą się gracze, którzy nie będą mieli ochoty na pełne emocji rozgrywki jak i Ci, którym ich zabraknie. Wszystko zależy od nas, tego co lubimy jak i naszego nastroju.


W grze podoba mi się nie tylko oprawa graficzna i jej pomysł ale również fakt iż można grać w nią solo. Dla mnie to duży plus – nie zawsze mam z kim grać i radzę sobie, kiedy mogę grać sama ze sobą. Grając w grupie ciekawy jest mechanizm rezerwowania kafelków sprawia, który sprawia, że musimy pomyśleć przed dokonaniem wyboru – rezerwować coś dla siebie, czy blokować ruchy przeciwników.Niestety muszę przyznać, że gra jednocześnie mnie zawiodła. Sama nie wiem czego dokładnie oczekiwałam widząc wszystkie zapowiedzi, ale z pewnością nie tylko i wyłącznie układanki, polegającej na zbieraniu kafli. Zabrakło mi klimatu i czegoś więcej – jakieś akcji, napięcia… Zapał pozostałych graczy również szybko opadł – tylko początek był pełen emocji. Nie oznacza to, że gra jest zła. Po prostu w naszej opinii nie da się w nią grać dłużej ale jako wstęp przed innymi grami jak najbardziej.

Plusy:
♦ oprawa graficzna
♦ porządne wykonanie
♦ pomysł
♦ spokojna rozgrywka
♦ gra może odprężyć
♦ proste zasady
♦ gra rozwija umysł – jest na logiczne myślenie
♦ w grę można grać z ludźmi w każdym wieku

Minusy:
♦ dla niektórych gra może być zbyt powolna
♦ brak emocji
♦ w zasadzie gra jest… nijaka?
♦ nie odczułam klimatu – do gry można przypisać każdy inny temat/nazwę

Ocena:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Ilustracje Boardgames

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s