Książki

Wilczki, Svenja Herrmann, il Józef Wilkoń

Nie będę ukrywać – książka zwróciła na siebie moją uwagę Józefa Wilkonia – artysty, którego poznałam dzięki książce „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”. To artysta ceniony na całym świecie. Wiele osób utożsamia go z czasami dzieciństwa – niestety mnie nie było dane poznać wówczas Jego twórczości. A na prawdę warto. Styl Pana Wilkonia jest niepowtarzalny, wyjątkowy i nie do podrobienia. Widzisz Jego obrazy i już wiesz „To Pan Wilkoń”

  Jego fenomenalne obrazy doskonale współgrają z tekstem opowiedzianych historii stanowiąc jego nieodłączną część. Tak też jest w przypadku opowiastki niemieckiej pisarki Svenji Herrmann ,,Wilczki”. To prosta ale piękna opowieść o czwórce wilczych szczeniąt,  odważyły się opuścić norę. Pewnego dnia pod nieobecność matki wyruszyły w las. Same, bez niczyjej opieki i narażone na czyhające na nie niebezpieczeństwa, przeżywają różne przygody, jednocześnie zdobywać doświadczenie i ucząc się życia.

  Czasy dzieciństwa już dawno mam za sobą, jednak byłam zauroczona tą opowieścią – bardziej od 2,5 letniej bratanicy, której czytałam tę opowieść. Jest w niej wiele uroku, czar, wyjątkowy klimat… I to nie tylko zasługa fenomenalnych ilustracji Józefa Wilkonia ale również samego tekstu. Bo to mądra i wzruszająca historia.

  Wyłania się z niej świetna obserwacja przyrody. Zwierzęta porozumiewają się między sobą wyłącznie na zwierzęce sposoby. Nie ma słów i dialogów a zwierzęcy instynkt, odgłosy, zachowanie. Zew natury i przyroda w całej swej okazałości. Ujęta w malowniczy i poetycki sposób. To można poczuć… całym sobą.

  Nie brakuje również przesłania… to opowieść o ciekawości świata, dorastaniu, dojrzewaniu i wszystkim co jest z nim związane.
O próbie usamodzielnienia się, zrobienia tego pierwszego kroku do przodu aby wyjść spod parasola rodziców, ku temu aby odkrywać świat.
Opowieść o życiu bez zbędnych słów i ozdobników.

Tytuł: Wilczki | Autor: Svenja Herrmann | Ilustracje: Józef Wilkoń | Wydawnictwo: Media Rodzina

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s