Świat gier

Gra logiczna Escape Room. Skok w Wenecji, FoxGames

 Słyszeliście o Escape Room? Ja dowiedziałam się stosunkowo niedawno – dwa może trzy lata temu i stwierdziłam, że to musi być świetna przygoda i doświadczenie. To taka gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Gracz lub gracze zostają zamknięci w pokoju pełnym przeróżnych przedmiotów oraz zagadek, które musi rozwiązać aby wydostać się z pomieszczenia. Jednak nie jest to proste jak może się wydawać – zagadki są przeróżne a gracze mają tylko godzinę na ich rozwiązanie. Według mnie to ciekawe. Chciałabym kiedyś znaleźć się w takim pomieszczeniu. Jestem ciekawa jak by mi poszło.

  Jednak w tej chwili dzięki wydawnictwu FoxGames taką namiastkę Escape Room mogę mieć we własnym domu. A to wszystko za sprawą kieszonkowych gier karcianych. Tutaj również gracz lub gracze (są to gry dla 1-6 graczy) również zostają uwięzieni w pokoju i pozostawieni samym sobie w pozornie beznadziejnej sytuacji. Celem gier jest rozwiązanie przeróżnych zagadek o różnym stopniu trudności a także wydostanie się z tarapatów w jak najkrótszym czasie.

  Wydawnictwo zaproponowało trzy różne przygody, które dostarczą różnych wrażeń: Podróż w czasie, Atak na Londyn oraz Skok w Wenecji. Ja miałam przyjemność zagrać w tę trzecią, gdzie wcielamy się w profesjonalnych złodziei. Musimy wkraść się do kasyna w Wenecji a następnie niezauważenie wykraść żeton warty 10 milionów dolarów. Każdy z graczy wciela się w inną postać – z indywidualną wiedzą, umiejętnościami i cechami. Tutaj liczy się dosłownie wszystko – nawet najmniejszy błąd może zniweczyć wasze wysiłki!

  Tak jak w przypadku komiksów paragrafowych, tak i tu gry wymagają skupienia a także umiejętności logicznego myślenia. Kolejno odczytujemy karty (nie można ich tasować, gdyby zostały pomieszane należy uporządkować je w takiej kolejności w jakiej są ponumerowane) i stosujemy się do umieszczonych na nich poleceń. A są one różne, tak samo jak zagadki – od tych banalnie prostych po średnie i skomplikowane. Liczy się również spostrzegawczość a także wyobraźnia i nasza kreatywność. Czasem aby rozwiązać daną zagadkę należy podejść do niej z innej strony a nie kiedy ugryźć ją od końca. Bo tak na prawdę nie wszystko jest takie jakim się wydaje.

  Gra z pewnością nie dostarcza tylu pozytywnych emocji, co „prawdziwy” escaperom ale musze przyznać, że dla mnie było to ciekawe doświadczenie. Jeśli lubicie rozwiązywać zagadki i nie przeszkadza Wam jednorazowa przygoda (zgadza się to gra tylko na jeden raz – potem znasz już rozwiązania) albo po prostu jesteście ciekawi, to śmiało możecie po nią sięgnąć – po nią lub inną z serii.

Plusy
♦  gra na logikę i myślenie (w tym również te nieszablonowe)
♦  pobudza mózg do pracy
♦  rozwija wyobraźnię
♦  zagadki są o różnym stopniu trudności

Minusy
♦ jednorazowość
.

Ocena:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

informacje o grze na boardgamegee

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s