Myśli · Wszystko

Barwne kalendarze na 2019 rok od wydawnictwa Zielona Sowa | Zielnik oraz Alicja w Krainie Czarów


  Czas pędzi do przodu i nie ma zamiaru chociaż zwolnić a tym bardziej się zatrzymać. Jeszcze niedawno rozpoczynaliśmy wakacje. Ludzie planowali wyjazdy, urlopy, czasem narzekali na upały. A teraz? Uczniowie poszli do szkoły, zaraz studenci rozpoczną rok akademicki a z drzew zaczną spadać złociste liście.
  Od jesieni blisko do zimy, Świąt, sylwestra, końca tego a także przywitania Nowego 2019 roku… Dla wielu rozpocznie się poszukiwanie kalendarza.
  Mimo iż do tego wszystkiego mamy jeszcze troszkę czasu, wydawnictwo Zielona Sowa już teraz przygotowało dwie wersje kalendarzy: jeden dla wielbicieli Alicji w Krainie Czarów (rok temu wydawnictwo proponowało podobny w czarnej okładce) a także kalendarz Zielnika. Obydwa w twardej okładce i poręcznym formacie.
  Jesteście ciekawi co znajdziemy wewnątrz?

  Jak sama nazwa mówi są to kalendarze. Na samym początku umieszczono skrócony kalendarz na rok 2019 a także kolejny – 2020, strefy czasowe, rozmówki językowe w kilku językach oraz informacje o rozmiarach, wagach a także wysiewach ziół oraz roślin. Kolejne to planner a także informacje odnośnie świąt.
   Pozostała część to prawidłowy kalendarz. Jedna strona została przeznaczona na jeden tydzień a drugą możemy poświęcić na notatki nawiązujące właśnie do każdego tygodnia lub konkretnego dnia w danym tygodniu.
   Strony kalendarza są gładkie, natomiast te przeznaczone na zapiski kropkowane, co jest dość popularne w zeszytach do Bullet Journal.

  Kalendarz Zielnik wydaje się idealny dla wszystkich miłośników przyrody zarówno tych starszych jak i nieco młodszych, chociaż mam wrażenie, że starszym bardziej przypadnie do gustu. Wewnątrz umieszczono akwarelowe ilustracje przeróżnych roślin, uzupełnionymi informacjami na ich temat.
  Strony kalendarza przeznaczone na własne zapiski przeplatają cytaty związane z przyrodą, fragmenty bardziej lub mniej znanych wierszy, dzieł literackich np. „Potopu Sienkiewicza, opisy roślin a także inspiracje DIY, czyli takie, które możemy wykonać sami.

  Kalendarz Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrola to ciekawa pozycja dla fanów książki Lewisa Carrolla a także ekranizacji tejże powieści. To co najbardziej przypadło mi w nim do gustu to fakt, że został zdobiony klasycznymi ilustracjom Johna Tenniela a nie tak jak w przypadku kalendarza z ubiegłego roku kadrami z animacji. Według mnie to nadaje jemu swoisty klimat, chociaż muszę przyznać, że bardziej podobała mi się czarna okładka kalendarza na rok 2018. Jednak do kwestia indywidualna.
  Poza tym umieszczono w nim również cytaty z tejże powieści.

  Wydawnictwo Zielona Sowa proponuje nam dwa starannie i ładnie wykonane kalendarze. Jeśli mam być szczera ciężko jest mi wybrać lepszy i ładniejszy. Z jednej strony w środku mają praktycznie to samo, ale z drugiej są inne i na swój sposób wyjątkowe – urzekające. Każdy ma w sobie „coś” i każdy potrafi zauroczyć, choć pod względem kolorów barwniejszy wydał mi się ten z Alicją (jest w nim mniej bieli).

  To który kalendarz wybierzecie będzie zależeć tylko i wyłącznie od Was i tego co lubicie, co się Wam podoba. Ja miałam z tym problem – z jednej strony myślałam, że odpowiedni jest dla mnie Zielnik, ponieważ nigdy nie czułam zachwytu nad Alicją w Krainie Czarów, ale z drugiej kalendarz wpadł mi w oko ze względu na kolorystykę, oryginalne ilustracje a nie te z animacji Disneya (cenię sobie oryginalne prace) a także cytaty. Nie jest „dziecinny” i pstrokaty. Śmiem stwierdzić, że sporo w nim powagi – wygląda niczym książka.

  Z kolei Zielnik to kalendarz wypełniony poetyckimi cytatami, fragmentami z dzieł literackich, informacjami o roślinach – delikatnie zdobiony pastelami w barwach kwiatowych i wiosennych. Kobiecy, delikatny, subtelny ale nie w stylu barbie – piękny.

  Obydwa urocze i aż szkoda w nich cokolwiek pisać aby nie „splamić” ich brzydkim pismem. Jednocześnie to świetny kalendarz na pamiętnik albo Dziennik Wdzięczności i właśnie w ten sposób jeden z kalendarzy wykorzystam 🙂

Kalendarze do kupienia w księgarniach stacjonarnych a także TUTAJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s