Myśli

O poszukiwaniu notesu idealnego. Notebook oraz My Life Planer od Lubieplanować.pl


Pisałam o tym dlaczego warto i jak pisać dzienniki, pamiętniki i własne notatki. Przez jakiś czas miałam zastój w pisaniu – w całym mieście nie mogłam znaleźć ani zeszytu, ani notesu. Już nie mówię o takim w ładnej oprawie ale o jakimkolwiek… jakimkolwiek z „normalnymi” a nie prześwitującymi kartkami..

Rozumiem, że okres wakacyjny to czas, kiedy zarówno zeszyty jak i notes nie są potrzebne bo nie ma szkoły, ale nie przesadzajmy. Przecież ludzie nadal pracują a studenci potrzebują miejsca na zapiski. Notes to przedmiot uniwersalny – praktyczny i potrzebny przez cały rok. Jeśli nie do pracy i na uczelnię to w życiu codziennym np. do zapisania listy zakupów, zadań do wykonania w danym dniu, ulotnych a ważnych dla nas myśli…
Nie wiedziałam, czy mam się śmiać, czy płakać. Czułam silną potrzebę spisania swoich myśli, wyrzucenia z siebie emocji, uczuć… Czułam potrzebę pisania ale nie miałam w czym.

Zaczęłam przeglądać instagram (z komputera – inaczej nie mogę), chociaż by napatrzeć się na ładne notesy i zeszyty, którzy posiadają inni i mogą kupić je bez problemu. Jeden z nich wyróżniał się na tle innych – był tak pięknie wydany, że od razu wpadł mi w oko.
Kliknęłam na zdjęcie i tym oto sposobem trafiłam na profil Lubię Planować a stamtąd do sklepu internetowego. Nie posiada on wielkiego asortymentu ale czasem mniej znaczy więcej.

Znajdziecie tam między innymi gotowe Plannery (My Life Planner) nie tylko ułatwiające uporządkowanie dnia, planów i własnego życia ale również samorozwój.

  Jak to możliwe?

  ♦ Plannery posiadają miejsca na zapiski dzięki, którym możemy obserwować siebie, swoje wnętrze i umysł np. Moje mocne strony, Tablica Marzeń, Uwalniam umysł, Robię zrzuty pamięci, czy też Słoik pozytywnych emocji.
♦ Czasem pojawiają się również rady i strony motywacyjne lub z poradami np. Jak mieć energię od samego rana”.
Dzięki takim zapiskom śledzimy nasze postępy w realizowanych zadaniach i wyzwaniach, które sobie postawiliśmy. Widzimy jak powoli rozwijamy swoją kreatywność i samych siebie. Nie tylko organizujemy swój czas, sprawdzamy efektywność i realizujemy marzenia ale również tworzymy pamiątkę. Taką na całe życie.
To trochę jak pamiętnik lub dziennik, tylko w innej formie.

♦ Plannery nie posiadają dat – sami decydujemy kiedy i co chcemy zapisać bez pozostawiania pustych, niewykorzystanych kart.
♦ To planner dzienny na 150 dni, jednak wewnątrz znajdziemy również zestawienia miesięczne oraz tygodniowe, checklisty, tablicę marzeń, słowa motywacji od autorek plannera a także sporo stron z niespodziankami.
♦ Do plannerów dołączono zestaw przeróżnych kolorowych naklejek, które sprawią, że nasz planner zyska barw
♦ Okładka jest twarda a dzięki wzmocnionemu grzbietowi również wytrzymała.
♦ Kartki nie są klejone a szyte, z kolei papier, który został użyty pierwszej jakości co pozwala na pisanie piórem.
♦ Format jest poręczny A5+ (155×230) i liczy 386 stron.
♦ Plannery na spirali posiadają dodatkowo złote okucia.

To pierwszy planner jaki posiadam. Nigdy wcześniej praktykowałam takiej formy zapisków. Nie planowałam. Nie zapisywałam co mam zrobić danego dnia. Zawsze uważałam, że nie jest mi to potrzebne, że nie mam tyle na głowie abym musiała to zapisywać i notować.

Nadal tak uważam, ale w tym plannerze spodobało mi się to, że w głównej mierze sama decyduje jak będzie wyglądał mój planner. Nie ma tutaj narzucania tego co powinno się wpisywać. Moje notatki mogą przybrać dowolną formę – formę planów ale również pamiętnika.

Dodatkowo są tutaj miejsca i strony na zapiski dzięki którym nadal mogę ćwiczyć wdzięczność każdego dnia, przypomnieć sobie o swoich marzeniach (tym samym dążyć do ich realizacji), mocnych stronach…. zacząć doceniać siebie, to kim jestem i jaka jestem. Rozwijać się.
To uniwersalny planner dla każdego – dla ucznia, studenta, rodziców i dziadków również 🙂

W sklepie znajdziecie również pamiętniki ciążowe, przepiśniki, zestawy naklejek a także notebooki – kwiatowy, marmurowy oraz w liście. Wybrałam ten pierwszy – to on zwrócił na siebie moją uwagę. Po złożeniu zamówienia w ciągu 3 dni miałam notes w rękach. Paczka była starannie zapakowana, tak by zeszyt nie uległ uszkodzeniom.
 
♦ Notebook ma rozmiar zeszytu szkolnego (format A5). Posiada elegancką, twardą oprawę z motywem kwiatów, ozdobioną małymi narożnikami.
♦ Kartki są czysto białe w szare kropki – zauważyłam, że te cieszą się największą popularnością w grupach o Bullet Journal Polska.
♦ Papier jest na tyle gruby aby wszelkie mazaki, pisaki, długopisy oraz pióra nie przebijały na drugą stronę. Dodatkowo został pokryty jedwabistą powłoką, przyjemna w dotyku, która ułatwia pisanie.
♦ Całość umieszczono na spirali co ułatwia obracanie kartek i daje możliwość zapisywania nawet na kolanie (wystarczy złożyć zeszyt na pół). Jednocześnie kartki są starannie przymocowane – nie latają na tej spirali.
♦ Kartek jest 200 a notes nie jest ciężki.

Jestem z niego bardzo zadowolona. Według mnie to świetny notes, dobrej jakości – idealny na pamiętnik, dziennik, własne BUJO. Z ogromną przyjemnością będę go wypełniać i uzupełniać. Być może kiedyś podzielę się z Wami kilkoma uzupełnionymi stronami – tymi którymi można podzielić się ze światem 🙂


Tak w skrócie wyglądała moja przygoda z poszukiwaniem zeszytu idealnego… idealnego na pamiętnik i dziennik. Jej zakończenie jest szczęśliwe – nie tylko znalazłam to czego szukałam a nawet więcej (bo notebook jest uniwersalny – do wszystkiego) ale również zwróciłam uwagę na Plannery.
Nie wiem, kiedy zacznę wypełniać swój. Przyznam, że w tej chwili trochę jest mi szkoda, wypełniać go swoimi „bazgrołami” ale z kart motywacyjnych na pewno będę korzystać. Przeniosę je do notebooka (mojego pamiętnika).

A PLANNER?

I na niego przyjdzie odpowiedni czas. Na szczęście tak jak już wspomniałam nie ma zapisanych w nim dat, dzięki czemu jego uzupełnianie mogę rozpocząć w każdej chwili.
Jeśli szukacie dobrej jakości notesów na pamiętniki, własne BUJO (Bullej Journal) lub notatki…
Jeśli szukacie praktycznego Plannera zerknijcie na ofertę sklepu Lubię Planować.
Według mnie warto zwrócić uwagę.

Sklep Lubię Planować   INSTAGRAM

TO NIE JEST REKLAMA
To tylko i wyłącznie moje przemyślenia odnośnie pisania, notowania, planowania i uwieczniania wspomnień.
Moje doświadczenia i opinia, którą postanowiłam podzielić się z Wami, tak aby urozmaicić tematykę bloga – napisać coś więcej od siebie.