Książki

„Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie”, Nasza Księgarnia


  Zawsze lubiłam patrzeć w niebo ale nigdy nie interesowałam się kosmosem i nie czytałam książek z nim związanych. Zmieniło się to w dniu, kiedy zobaczyłam nowość od wydawnictwa Nasza Księgarnia – Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie.
  Bardzo ładne wydanie książki – niczym małe dzieło sztuki, sprawiło, że postanowiłam do niej zajrzeć.

 Książka powinna zainteresować nie tylko małych odkrywców kosmosu i jego zagadek, ale również starszych czytelników i dorosłych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś na ten temat lub przypomnieć/poszerzyć swoją wiedzę. Utrzymana w granatowej, błękitnej, srebrnej, białej a miejscami czarnej tonacji barw a do tego świetnie zilustrowana, krótko i rzeczowo przybliża podstawowe informacje z zakresu astronomii.
 
  Przeczytamy w niej między innymi o konstelacjach, planetach, gwiazdach, gwiazdozbiorach, fazach księżyca i wielu innych zjawiskach które można zaobserwować na niebie i w kosmosie. Dowiemy się jakich narzędzi używa się lub używano do pomiarów ciał niebieskich, czym jest równonoc a czym przesilenie oraz jaka jest różnica między zaćmieniem księżyca a słońca. Poznamy mity, legendy oraz wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów. Być może pomoże również w rozpoznawaniu gwiazdozbiorów na niebie. Mała i Wielka Niedźwiedzica, Mały Wóz, Wielki Wóz, Trójkąt… One wszystkie są tutaj opisane – zarówno te obecne jak i dawne. Sporo w niej kosmicznych „nowinek” i ciekawostek.

  Całość stanowi prosty i przystępnie napisany przewodnik po kosmosie i nocnym niebie. Dla jednych książka będzie przypomnieniem podstawowych i znanych już informacji a dla innych porcją tych nowych. Może stanowić również zachętę do tego aby pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie – poszukiwać dalszych ciekawostek. Taki kosmos w pigułce.

  Już wspominałam o świetnym wydaniu tej książki. Twarda okładka, gruby i dobrej jakości papier oraz liczne ilustracje sprawiają, że oprócz przewodnika wizualnie jest ona również małym dziełem sztuki a także ucztą dla wyobraźni. Prawdziwa uczta dla oczu a w niektórych przypadkach również umysłu

    Autor: Kelsey Oseid | Ilustrator: Kelsey Oseid | Tłumacz: Magdalena Korobkiewicz | Wydawnictwo: Nasza Księgarnia | Ilość stron: 160

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s