Książki

Pięknie o radości… „Wierzę w RADOŚĆ” ks. Jan Twardowski

 Odczuwana w różnych sytuacjach najczęściej kiedy spotka nas coś przyjemnego.
Sprawiająca, że człowiek promienieje, wywołująca pozytywne uczucia i odczucia, świetliki w oczach a niekiedy i łzy ale te pozytywne – dobre.
Uczucie, którego człowiek chce doświadczać niekiedy jak najczęściej i jak najdłużej…
Emocja bardzo przyjemna i spowodowana czymś przyjemnym.
Jeśli wśród Was jest chociaż jedna osoba, która nie lubi i nie chce jej doświadczać niech się ujawni i napiszę dlaczego – chętnie poznam zdanie i sposób widzenia. RADOŚĆ

 O radości pisał również ksiądz Jan Twardowski, którego jak wiecie cenię i szanuję. Mówił o niej, opowiadał i opisywał w swoich wierszach a także kazaniach. Jednak w czasach kiedy na rynku pojawia się sporo książek z nazwiskiem tej samej osoby przy czym teksty w niej umieszczone są mieszane, ciężko byłoby znaleźć te, które nas interesują. Przydatne są książki podzielone na kategorie – one potrafią ułatwić zadanie.

 Być może pamiętacie, ponieważ już o tym wspominałam na blogu, ale posiadam małą kolekcję książek autorstwa Jana Twardowskiego. Niedawno dołączyła do nich kolejna – nowość „Wierzę w RADOŚĆ”. To przepięknie wydany zbiór do którego teksty wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska  specjalizująca się w twórczości księdza.
 W tej niepozornej książce zebrano wiersze oraz refleksje w których ksiądz Jan Twardowski stara się pokazać i wytłumaczyć różne postaci i odcienie radości. Od tej małej, malutkiej i najmniejszej, po przez radość codzienną, pojawiającą się raptownie i znienacka, radość ewangeliczną, tą ogromną a na wiecznej kończąc. W Jego słowach czuć szczerość i prawdziwość – to, że płyną one prosto z serca i są opowiedziane sercem.

 Nie poucza, nie umoralnia, nie nakazuje i nie zakazuje a opowiada… opowiada o radości i ją wyjaśnia, jednocześnie powoli odkrywając urok radości z życia i pokazując, że warto nieco bardziej optymistyczniej patrzeć na świat. Świat nie jest zły i nie dobry, na świecie nie ma tylko i wyłącznie bólu, smutku i cierpienia, na świecie jest również dużo dobra i radości, której my ludzie nie dostrzegamy a czasem nie chcemy dostrzec i pozwolić by nas doświadczyła.
 Ksiądz opowiada o tym podkreślając jak bardzo radość jest ważna w naszym życiu i to jaką ma ogromną moc. Nie zapominajmy o niej, nie izolujmy się i nie odgradzajmy – pozwólmy nawet na te najmniejsze radości, radości spontaniczne i te nieoczekiwane – pozwólmy by radość zagościła w naszych sercach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s